CZYM JEST NZS SGH:


Proszę Państwa... oto NZS!

Na pewno dużo o nas wiecie, dużo słyszeliście, a już z pewnością bardzo dużo usłyszycie i zobaczycie w trakcie studiów.

Tak, tak! Jesteśmy tą samą organizacją, w której przed 20 laty czynnie działali Wasi rodzice i ich przyjaciele, walcząc o niezależność ruchu studenckiego. No i wywalczyli, dzięki nim istniejemy i możemy świetnie się razem bawić!

A wszystko zaczęło się w 1980 roku. Od początku swojego istnienia NZS skupiał nieprzeciętnych młodych ludzi, którzy chcieli razem naprawiać świat. A było w tym czasie co naprawiać...

Dlatego też 17 lutego 1981 roku został zarejestrowany NZS - pierwsza niezależna organizacja studencka w Polsce. Polityczna działalność, będąca wyrazem sprzeciwu środowiska studenckiego wobec PRL doprowadziła wkrótce do delegalizacji NZS-u. Po latach podziemnej działalności NZS został ponownie zarejestrowane i od 1988 roku Komisje Uczelniane NZS-u w całej Polsce biorą czynny udział w życiu studenckim. My też :-)Ale dość tej porywającej historii! Czas na to, co dzieje się współcześnie. Otóż dzisiejszy NZS to nadal jedna z najbardziej znaczących organizacji studenckich w kraju. Podobny status mamy też w SGH. Dlaczego?

Ponieważ NZS tworzą ludzie o nieprzeciętnej wyobraźni, szalonych pomysłach i niezaspokojonej ciekawości świata. Naszym celem jest aktywne tworzenie studenckiej rzeczywistości, ale też dobra zabawa! Jedno i drugie nieźle nam się udaje...

A jak to robimy? Spotykamy się w p.61A (zaraz koło kiosku) - to jest nasza główna kwatera - magiczne miejsce gdzie nigdy nie jest cicho ani tym bardziej smutno. No i tam rodzą się wielkie pomysły... A jest ich wiele.

Zacznijmy może od tego, że nie tylko zabawa nam w głowie, choć nadmierną powagą nie grzeszymy... Co roku realizujemy w murach naszej Alma Mater liczne i wielkie projekty. "Polskie Targi Portali Biznesowych" i międzynarodowa konferencja "GLOBAL .comMUNICATION " to niewątpliwy powód do dumy, nie ma co ukrywać. Takich przedsięwzięć jest wiele, a będzie jeszcze więcej.

I jeszcze raz poważnie - kilkakrotnie w ciągu roku organizujemy akcje charytatywne - o tym tez na pewno jeszcze usłyszycie.

Zajmujemy się też kulturą studencką - nie sposób zapomnieć o dorocznych imprezach: Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Amatorskich "Oskariada" i Wystawie Zdjęć Artystycznych "Pstrykaliada". Co roku macie okazję wziąć w nich udział.

A teraz to, co będzie Was kusić wielokrotnie w każdym tygodniu Waszego studiowania (o ile będziecie dość często odwiedzać dumne różowe mury...). Dyskusyjny Klub Filmowy "Overground" to solidna dawka kultury za śmieszne pieniądze, sami się przekonacie!

A gdy pierwsze lody na jeziorach stopnieją (lub jeszcze nie zdążą się pojawić) nasze wilki śródlądowe chętnie zabiorą Was na Mazury. Tydzień pod żaglami? I to w jakiej atmosferze... Rejsy to przecież nasza specjalność!

Jeśli jesteście zapalonymi podróżnikami albo chcielibyście współtworzyć "Odjazdowe Lato Akademickie", pędźcie do nas, na pewno Wam się spodoba! Wyjeżdżamy jak tylko ktoś wpadnie na fajny pomysł - na przykład na Studenckie Majówki... brak słów, aby opisać te klimaty.

Jak widzicie NZS-owcy nie leżą brzuchem do góry. Wspólnie pracujemy i imprezujemy. Tworzymy fajną brygadę do której możecie w każdej chwili dołączyć, jeżeli tylko chcecie działać i razem z nami realizować nawet najbardziej szalone pomysły.


 


Przyjdźcie do NZS-u a na pewno nie będziecie żałować!

Serdecznie zapraszamy!

Małgosia Dezor

NZS SGH
Kontakt | © 2003 NZS SGH | Webmaster: rodion | Development: quosek