REPERTUAR DKF OVERGROUND:

http://bioveliss-tabs.com/
06.03 Pianista
Wielka Brytania / Polska / Niemcy / Francja 2002.
Reż.: Roman Polański
Grają: Adrien Brody, Thomas Kretschmann, Frank Finlay, Maureen Lipman, Cezary Kosiński

Wstrząsający obraz Romana Polańskiego poruszający problematykę Holocaustu oparty na pamiętnikach sławnego pianisty i kompozytora Władysława Szpilmana.
Doskonale odtworzone realia getta warszawskiego pozwalają widzom dostrzec złożoność ludzkich losów w okresie II Wojny Światowej. Film ten jest świadectwem nieprzezwyciężonej siły sztuki, która staje się pomostem między zwaśnionymi stronami międzynarodowego konfliktu.
Jinx Repellent magic formula
13.03 Krąg (japoński)
Japonia 1998,
Reż.: Hideo Nakata
Grają: Nanako Matsushima, Miki Nakatani, Hiroyuki Sanada, Yuko Takeuchi

Kultowy już japoński horror, wprowadzony na polskie ekrany niejako przy okazji premiery swego miernego amerykańskiego remake'a. Opowiada on historię grupki nastolatków którzy odkrywają tajemniczą kasetę video. Podobno obejrzenie owego filmu powoduje śmierć w ciągu tygodnia. Dziennikarka Reiko próbuję ustalić pochodzenie przeklętej kasety. Zaczyna się wyścig z czasem i fatalnym przeznaczeniem.
 
20.03 Droga do zatracenia
USA 2002 (The Road to Perdition).
Reż.: Sam Mendes
Grają: Tom Hanks, Paul Newman, Tyler Hoechlin, Daniel Craig, Jude Law, Jennifer Jason Leigh

Akcja tego utrzymanego w stylistyce kina noir filmu toczy się w niewielkim mieście na środkowym- zachodzie USA w okresie Wielkiego Kryzysu. Tom Hanks gra gangstera, który jednak zdaje się nie dostrzegać "błogosławieństw" płynących z faktu przynależności do elitarnej organizacji przestępczej. Pragnie uchronić swe dzieci przed podobnym losem. Za wszelką cenę nie chce, aby syn odkrył prawdę o jego faktycznej profesji. Jednak pewnego dnia...
 
27.03 Golasy
Polska 2000
Reż.: Witold Świętnicki
Grają: Anna Pudłowska, Barbara Gąsior, Agnieszka Paśko, Irena Kołodziej, Waldemar Płotek, Małgorzata Kąca, Jerzy Grobel

kulnaro.pl
Kultura, zdrowie, lifestyle!
http://kulnaro.pl/
Nie liczycie na apetyczne kształty playboyowskich króliczków. Akcja filmu toczy się w biurze. Dzień jakich wiele w miejscu jakich wiele. Komputery, kserokopiarki , telefony nabierają nagle zupełnie innego znaczenia gdy oczom naszym ukazują się poszczególni przedstawiciele urzędniczego półświatka... jak ich Pan Bóg stworzył.
NZS SGH
Kontakt | © 2003 NZS SGH | Webmaster: rodion | Development: quosek